طراحی سایت اینتن

میزان مصرف سوخت خودروهای هیوندای در سال ۲۰۱۶ بیشترین کاهش را داشته است

۰

این روزها در بسیاری از کشورهای جهان مسئله ی آلایندگی سوخت های فسیلی بسیار مورد توجه می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از کشورهای رو به توسعه از لحاظ میزان آلودگی هوا حتی گاهی اوقات به مرز هشدار می رسد و این موضوع سبب ایجاد بسیاری از بیماری ها در چنین کشورهایی می گردد. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ی آمریکا در آخرین آمارهای انتشار یافته اعلام کرد که خودروها کمپانی هیوندای در سال ۲۰۱۶ میلادی بیشترین میزان کاهش مصرف سوخت را داشتند و این موضع از سوی یک کمپانی کره ای بسیار جالب توجه می باشد.

یکی از موضوعاتی که قطعا از آن اطلاع دارید، این است که هر روز خودروهای کمپانی های معروف دنیا پر قدرت تر می شوند و بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی EPA، میزان مصرف سوخت آن ها نیز کمتر می گردد. بر اساس داده های سال ۲۰۱۶ میانگین مصرف سوخت خودروهای آمریکایی ۹.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بوده است که این میزان در مقایسه با سال ۲۰۱۵ چیزی حدود ۰.۰۳ لیتر کاهش داشته است و این مسئله واقعا قابل تحسین می باشد. در این میان، میانگین قدرت خودروها نیز به میزان ۱ اسب بخار افزایش داشته و به ۲۳۰ اسب بخار رسیده است و این ارقام در یک سطح وسیع به عنوان یک رکورد فوق العاده محسوب می گردد.

هیوندای

بر اساس آماری که از سال ۲۰۱۶ منتشر گردیده، میزان آلایندگی خودروها نظیر آلایندگی کربن دی اکسید آن ها ۳۵۰ گرم در هر ۱.۶ کیلومتر رسیده است که نسبت به سال ۲۰۱۷ دقیقا ۲ گرم کاهش نشان داده است. این آمار برای تمامی خودروها اعم از خودروهای شاسی بلند و هاچ بک، وانت پیکاپ های آمریکایی و ون ها می باشد. موارد زیادی در این گزارش منتشر شده است که ممکن است برای کاربران جالب باشد؛ برای مثال میزان مصرف سوخت کامیون ها و خودروها در سال ۲۰۱۶ میلادی به ترتیب ۱۱.۱ لیتر و ۸.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر محاسبه شده است.

در میان خودروسازی های معروف دنیا کمپانی هیوندای توانسته است ۰.۳۸ لیتر کاهش مصرف سوخت در سال ۲۰۱۶ در صدر جدول قرار بگیرد و بر این اساس میانگین مصرف سوخت این خودروها در سال ۲۰۱۶ به میزان ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است و نسبت به کمپانی مزدا با ۷.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مقام دوم را دارا می باشد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.