مزایای آبغوره

۰

مزایای آبغوره : آبغوره به عنوان یکی از دارو های گیاهی موثر در درمان بسیاری از بیماری ها شناخته شده است. آبغوره که از آب انگور نرسیده به دست می آید دارای مزایا و خواص بی شماری بوده که برای سلامتی مفید می باشد. آبغوره با خاصیت آنتی اکسیدان قوی و کاهش فشار خون از سکته مغزی و قلبی جلوگیری می کند. به دلیل افزایش خاصیت اسیدیته معده به هضم غذا اای چرب به بدن کمک می کند. ویتامین C در درمان بیماری های دهانی و التهاب لثه و خونریزیها موثر است. آبغوره دارای ویتامین C فراوانی است. با مصرف مقدار محدود آبغوره به صورت روزانه می توانید فقر ویتامین C را در بدن درمان کنید. همچنین ویتامین C موجود در آبغوره در درمان فشار خون تاثیر به سزایی دارد , این ماده با جلوگیری از افزایش کلسترول بد و کنترل تولید کلسترول خوب , فشار خون را در حالت عادی حفظ می کند.

توجه داشته باشید آبغوره دارویی برای فشار خون نیست و افرادی که به بیماری فشار خون دچار هستند نباید آبغوره را جایگزینی برای دارو کنند , بلکه افرادی که دارای فشار خون نرمال هستند با مصرف آبغوره از ایجاد بیماری پیشگیری می کنند.

خاصیت ضد عفونی کنندگی آبغوره باعث از بین رفتن عفونت های روده و معده شده و درمان مناسبی برای انگل روده است. اگر دچار بیماری های کبدی یا مشکلات صفرا و زردی هستید از آبغوره استفاده کنید این چاشنی ترش مزه با تقویت کبد تمامی مشکلات مذکور را از بین می برد. در صورت داشتن تب بالا چند قطره آبغوره بنوشید تا حرارت بدن تان به حالت عادی بازگردد.

مشکلات مفصلی، درد های پا و کمر با دریافت اسید های آلی پتاسیم دار به شدت کاهش یافته و گاهی درمان می یابند.

غرغره کردن آبغوره برای درمان التهاب و تورم لثه بسیار موثر می باشد.

بیشتر افرادی که دچار مشکلات گوارشی هستند , از بیماری دردناک بواسیر رنج می برند , استفاده چند قطره آبغوره در محل رکتوم ملتهب , درد را کاهش داده و خونریزی را کم می کند.

چکاندن چند قطره آبغوره همراه با سرکه در گوش باعث درمان عفونت شده و مانع از رسیدن التهاب به بخش های داخلی و میانی گوش می شود.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

loading…