طراحی سایت اینتن
بنر مجتمع فنی تهران

مرکز تحقیقاتی الجی در آمریکای شمالی تاسیس شد

0

کمپانی ال جی همیشه به دنبال تولید دستگاه های هوشمند جدید است. این بار این شرکت برای تحول تکنولوژی های پیشرفته خود در حوزه هوش مصنوعی دفتر جدید تحقیقاتی خود را در آمریکای شمالی راه اندازی کرد.

الجی با تاسیس مرکز تحقیقاتی جدید خود در آمریکای شمالی، قصد دارد آینده هوش مصنوعی را رقم بزند . مرکز تحقیقاتی الجی بر روی متحول کردن فناوری پیشرفته هوش مصنوعی در بخشهای مختلف کار خواهد کرد.

شرکت مبتکر و جهانی الجی با تاسیس یک مرکز تحقیقاتی بزرگ و همکاری با استارتاپها و آکادمیهای علمی واقع در آمریکای شمالی قصد دارد در سالهای آینده تعریف جدیدی از هوش مصنوعی برای مشتریان و کسب و کارها ارائه کند.
بعد از مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی واقع در سیلیکونولی ایالت کالیفرنیا، الجی مرکز تحقیقاتی جدید خود را به عنوان یک زیرمجموعه از مرکز تحقیقاتی سیلیکونولی در کانادا افتتاح کرد. مرکز تحقیقاتی آمریکای شمالی با هدف پشتیبانی از چشم انداز الجی برای تبدیل هوش مصنوعی به موتور رشد و توسعه در آینده افتتاح شده و به مرکز تحقیقاتیهای دیگر الجی در کره جنوبی، روسیه و هند در انجام تحقیقات کمک خواهد کرد.
همچنین الجی به تازگی همکاری خود را با دانشگاه تورنتو آغاز کرده است. دانشگاهی که در دنیا به عنوان متخصص در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی و به خصوص یادگیری عمیق شناخته میشود.
آقای دکتر I.P. Park رئیس و مدیر فناوری الجی با اشاره به همکاری الجی با داشنگاه تورنتو و نقش مهم این دانشگاه برای توسعه فناوریهای کلیدی برای متحول کردن آینده میگوید: هوش مصنوعی بالاخره زندگی همه را تحت تاثیر قرار خواهد داد و سبک زندگی، کاری و حتی سرگرمی ما را عوض خواهد کرد. به کارگیری هوش مصنوعی در لوازم خانگی و وسایل متصل به اینترنت دیگر در سالهای اخیر زمینه را برای شهرهای هوشمند، خانههای هوشمند و البته کسب و کارهای هوشمند در آینده فراهم خواهد کرد. آن هم با قابلیت‌هایی که کسی تا به حال تصورش را هم نکرده است.
تحت قرارداد دهها میلیون دلاری و پنج ساله الجی با دانشگاه تورنتو، این شرکت قصد دارد توسعه اکوسیستم هوش مصنوعی خود را بر اساس استراتژی پلتفرم متن باز، همکاری آزاد و اتصال آزاد جلو ببرد. این مرکز تحقیقاتی بر تخصص محققان دانشگاه تورنتو تکیه خواهد کرد. کسانی که اکنون فرصت همکاری با تیمهای حرفهای تحقیق و توسعه ال جی در آمریکا و کانادا را پیدا کردهاند. به علاوه الجی برای کامل کردن این گروه با استارتاپ های آمریکای شمالی نیز همکاری خود را آغاز خواهد کرد.
رئیس دانشگاه تورنتو، آقای Meric Gertler با اشاره به همکاری هیجانانگیز الجی با این دانشگاه میگوید: با توجه به پیشرفت تحقیقات ما در حوزه هوش مصنوعی و شکستن مرزهای این فناوری، دانشگاه تورنتو به دنبال همکاری با شرکتی جهانی و مبتکر مثل ال‌جی است. حضور شرکتی بین المللی و پیشرو در اکوسیستم نوآورانه ما فرصتهای زیادی برای دانشآموزان، استارتاپها و شرکتها مهیا خواهد کرد.
دکتر Park نیز در تکمیل صحبتهای رئیس دانشگاه تورنتو اضافه کرد: فناوری هوش مصنوعی بر پایه یادگیری عمیق، راه و رسم ارتباط ما با دنیای اطرافمان را متحول خواهد کرد. آن هم به روشی بیمانند که در آن از اطلاعات جمعآوری شده از طریق بیومتریک، احساسات، حرکات و صدا برای سهولت کارها استفاده میشود. دکتر Park در ادامه به سه رکن اساس استراتژی هوش مصنوعی الجی اشاره کرد و گفت:
اولین رکن مهم این استراتژی توانایی تغییر با گذشت زمان است تا هرچه بیشتر از محصول استفاده شود و نیازها به صورت بهتری برآورده شوند. رکن دوم، استفاده از هوش مصنوعی در اکوسیستم متنوع است تا کاربر تجربهای بیمانند در زمان کار با محصولات و خدمات الجی داشته باشد. آن هم در اکوسیستمی فراگیر شامل تلویزیون و لوازم خانگی هوشمند و حتی خودرو و گوشیهای مجهز به هوش مصنوعی که همه به یکدیگر متصل هستند. رکن سوم، آزاد و در دسترس بودن این فناوری است تا بهترین تجربه کاربری را در اختیار مشتری قرار دهیم. در این راستا ال‌جی با همکاری با شرکت‌های پیشرو در این حوزه توانایی محصولات خود را به سطح دیگری ارتقا میدهد.

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بنر مجتمع فنی تهران