طراحی سایت اینتن
بنر مجتمع فنی تهران

قابلیت های مرورگر safari

۱

شرکت اپل با  ارایه نسخه جدیدی از سیستم عامل خود با عنوان ios7 ، تغییرات زیادی را نسبت به  سیستم عامل قبلی خود انجام داده است. بخشی از این تغییرات در اپلیکیشن های داخلی این سیستم عامل  نظیر مرورگرsafari به وقوع پیوسته است.  دراینجا به  معرفی دو  قابلیت جدید در این مرورگردر ios7 و نحوه ی استفاده از آن ها خواهیم پرداخت.

new-iphone-operating-system

new-iphone-operating-system

۱ – مرور محرمانه 

private browsing یا مرور محرمانه قابلیتی است که درحال حاضر درتمامی مرورگرهای مطرح ویندوزی وجود دارد. به وسیله این قابلیت شما میتوانید بدون ثبت ردپای خود به مرور صفحات اینترنتی بپردازید. این قابلیت اکنون در مرورگرsafari  سیستم عامل ios7 وجو دارد.

iOS-7-concept-Simply-Zesty

ابتدا مرورگرsafary را اجراکنید سپس آیکن show pages (موجود در سمت راست نوار پایین صفحه) را لمس کنید. اکنون دکمهprivate را بزنید .

ازشما سوالی خواهد شد مبنی بر اینکه آیا مایلیداین پنجره های باز بسته شوند درصورتی که مایلید پنجره ها باز باشندkeepall و اگر مایلید بسته شوند  close all را فشار دهید. و اکنون خواهید دید که مرورگر حالت تیره را به خود گرفته و اماده کار است.

۲-  لیست مطالعه:  قابلیت دیگری است که در مرورگر safari سیستم عاملios7 وجود دارد. توسط این قابلیت میتوانید صفحات وب دلخواه خود را در لیست مطالعه  ذخیره کنید و درزمان مناسبی انها را مطالعه کنید

برای این کار ابتدا آیکن share موجود در وسط نوار پایین صفحه  را لمس کنید. اکنون درمیان گزینه های موجود Add to reading list را فشار دهید. با این کار صفحه وب مورد نظر شما به لیست  مطالعه اضافه خواهد شد.

برای مطالعه صفحات ذخیره شده در لیست ذخیره ها کافی است در یک تب جدید،  دکمه ی  Bookmarks را لمس کنید. سپس برگه میانی یعنی Reading list  را انتخاب کنید. و اینک شما خواهید دید که کلیه ی صفحات ذخیره شده در لیست مطالعه  از اینجا قابل دسترسی خواهند بود.

منبع: APPLE TECH

loading...

یک نظر برای “قابلیت های مرورگر safari”

  1. مهران تمجید گفت:

    مرسی مطلب جالبی بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بنر مجتمع فنی تهران