عضویت در کانال تلگرام زوم تک

فورد: خودرو های خودران واقعی تا ۵ سال آینده وارد بازار می شوند

۰

فورد و غول جستجوی اینترنتی چینی, بایدو, درحال سرمایه گذاری برای توسعه ی خودرو های تمام خودران تا سال ۲۰۲۱ هستند. 

طبق گزارشات فورد حدود ۷۵ میلیون دلار برای توسعه خودروی تمام خودران تا سال ۲۰۲۱ سرمایه گذاری کرده است, همچنین کمپانی جستجوی اینترنتی بایدو نیز ۱۵۰ میلیون دلار برای همکاری با فورد سرمایه گذاری می کند.

شرکت فورد برنامه دارد تا پایان سال ۲۰۲۱ یک خودروی تمام اتوماتیک به مردم ارائه دهد. خودروساز آمریکایی اعلام کرده که در حال کار بر روی پروژه ای است تا بتواند یک خودروی تمام خودران تا موعد مقرر تولید کند و برای به نتیجه رساندن این برنامه اش با کمپانی چینی بایدو سرمایه گذاری مشترک انجام داده و همچنین از اوبر و جنرال موتورز نیز کمک میگیرد.

این کمپانی تعداد کارکنان و محققانی که در آزمایشگاه پالو آلتو بر روی این پروژه کار می کنند را افزایش داده و اعلام کرده تا سال ۲۰۲۱ قصد دارد ۵۰۰ میلیون دلار دیگر هم در این بخش سرمایه گذاری کند. همچنین در حال حاضر فورد سرمایه گذاری های گسترده ای در استارتاپ های سیلیکون ولی انجام داده است تا از آنها در این پروژه کمک بگیرد.

بیشتر استارتاپ هایی که فورد روی آنها سرمایه گذاری کرده مربوط به توسعه تکنولوژی خودرو های خودران است, استارتاپ هایی از قبیل طراحی و توسعه نقشه های دقیق مناسب برای سیستم خودرو های خودران و یا استفاده از فناوری لیزر برای تشخیص و حرکت بین خطوط از جمله استارتاپ هایی اند که فورد در آنها سرمایه گذاری کرده است.

همانطور که قبلا در زوم تک خواندید, ایلان ماسک مدیرعامل تسلا اعلام کرده بود که خودرو های تمام خودران این شرکت تا دو سال آینده در دسترس قرار خواهند گرفت و حالا فورد اعلام کرده که خودرو های تمام خودران خود را تا سال ۲۰۲۱ میلادی معرفی می کند.

باید منتظر ماند و دید خودرو ساز های دیگر چه زمانی را برای رونمایی از خودرو های خودرانشان در نظر گرفته اند و آیا طبق پیش بینی ماسک تا یک دهه آینده خیابان هایمان مانند فیلم های علمی تخیلی مملو از خودرو های خودران می شود یا نه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.