طراحی سایت اینتن

فروش بالای آیفون ۱۰ در ژاپن، چین و بریتانیا

۰

کمپانی اپل در سال ۲۰۱۷ پس از رونمایی سه گوشی پرچمدار خود آنقدرها نتوانست همانند سال های گذشته فروش بالا و بی نظیر و حتی استقبال زیادی داشته باشد. دلیل این عدم استقبال افراد شباهت بسیار زیاد آیفون ۸ و ۸ پلاس به آیفون ۷ و ۷ پلاس بود که بسیاری از کاربران به خرید این گوشی رقبتی نشان ندادند و آیفون ۱۰ نیز به دلیل قیمت پایه ی ۹۹۹ دلاری خود نیز سبب شد بسیاری از طرفداران این کمپانی توانایی خرید این گوشی را نداشته باشند. گویا اپل در سال گذشته در دوراهی سختی قرار گرفت و فراز و فرودهای زیادی را تاکنون تجربه کرده است.

یکی از موسسات آماری در خصوص میزان فروش گوشی های هوشمند در بازه ی سپتامبر تا نوامبر ۲۰۱۷ اطلاعات جمع آوری شده را منتشر کرد. در این اطلاعات انتشار یافته کمپانی اپل در بازار بورس کشورهای مختلف بسیار نوسانی عمل کرده است. سهم گوشی های آیفون در کشورهایی نظیر ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و آلمان با کاهش ۰.۶ درصدی به ۲۳.۹ درصد رسید و در ایلات متحده به میزان ۳.۸درصد کاهش داشت اما گوشی های آیفون در کشور چین توانست ۴.۶ درصد افزایش داشته باشد و ۲۵ درصد از بازار را در اختیار خود گرفت و به گفته ی تحلیلگران توانست به سهم اندروید در این کشور ها برسد.

آیفون 10

کمپانی اپل در همین بازه ی زمانی شاهد رشد میزان فروش خود در کشور بریتانیا بود که این میزان فروش در سه سال اخیر برای کوپرتینویی ها واقعا بی سابقه بود. کمپانی اپل در این کشور با ۴۹.۴ درصد توانست بیشترین سهم فروش را به خود اختصاص دهد که ۱۴.۴ درصد از این فروش در بازه ی زمانی مذکور مربوط به آیفون ۱۰ بوده است. یکی از مسئله های جالب این است که میزان فروش آیفون ۱۰ نسبت به آیفون های ۸ و ۸ پلاس که قیمتی ارزان تر داشتند، پایین تر بود و البته این موضوع به نوعی یک برد در مقابل ششمین گوشی پر فروش این کشور یعنی گلکسی اس ۸ سامسونگ محسوب می گردد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.