طراحی جدید موزیلا برای ویندوز ۸

0
firefox_metro-design
firefox_metro-design

موزیلا فایرفاکس که در حال حاضر جزء یکی از قدرتمندترین مرورگرها به حساب می آید ، این بار به کاربران خود خبر داد تا چند ماه آینده منتظر طراحی مدرن به سبک ویندوز ۸ باشند .

Firefox-for win8
Firefox-for win8

آیا شما کاربر ویندوز ۸ / ۸.۱ هستید ؟ مسلما شما به رابط کاربری جدید ویندوز ۸ و مدل کاشی وار این ویندوز عادت کرده اید ، نرم افزار جدید فایر فاکس برای ویندوز ۸ اولین بار در فوریه سال ۲۰۱۲ اعلام شد . ماه قبل آن ، ویندوز ۸ بطور رسمی منتشر و وارد بازار شده بود . در حال حاضر موزیلا فایر فاکس به فکر طراحی نسخه جدید بر اساس مدل جدید ویندوز ۸ افتاده و مدل کاشی وار را برای طراحی نسخه بعد خود انتخاب کرده است ، البته ناگفته نماند فایرفاکس این ایده را از ۲ سال پیش یعنی سال ۲۰۱۲ که ویندوز ۸ منتشر شد در سر داشت که به دلیل برخی مشکلات تا این لحظه نتوانسته است که این نسخه را ارائه دهد  .

در نسخه موزیلا فایرفاکس ۲۷  که در ۲۱ ژانویه ارائه شد ، این مرورگر برای حالت لمسی نیز بهینه سازی شده بود ، البته نسخه بعدی این مرورگر به خاطر تعطیلات کمی با تاخیر ارائه خواهد شد ، موزیلا قول داده است نسخه  ۲۸ را تا ۱۸ مارچ  ( احتمالا اسفند ماه ) همین سال که نسخه تمام لمسی بوده و با سبکی کاملا متفاوت و شیک که واقعا نوآوری و تحولی جدید در این مرورگر به حساب می آید را ارائه خواهد داد .

firefox_metro-design
firefox_metro-design

موزیلا تقریبا برای ۲ سال است که روی سبک مدرن خود کار کرده است و حتی نسخه های تستی را هم برای دانلود قرار داده ، ولی متاسفانه نسخه اصلی آن هنوز وارد بازار نشده و به گفته خود این شرکت ، بدون تاخیر در ۱۸ مارچ وارد بازار می شود .

در حال حاضر این مرورگر جدید برای جایگزینی مرورگر تبلت های ویندوز ۸ ، به خوبی IE11 نیست . به خصوص با پیشرفت زیادی که مایکروسافت در ویندوز ۸ .۱ کرده است مثل هماهنگ سازی بوک مارک ها با مرورگر فایر فاکس .

اگر شما برای تجربه کار با این مرورگر جدید فایرفاکس کنجکاو هستید میتوانید نسخه سپیده دم را دانلود کرده و از آن استفاده کنید ، نسخه فارسی این مرورگر نیز در حال حاضر در همان صفحه موجود می باشد . نسخه سپیده دم یک نسخه یک مرحله مانده به نسخه بتا می باشد که برای ایراد یابی و حل مشکلات آن ارائه می شود .

منبع : pcworld

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.