طراحی جدید موزیلا برای ویندوز ۸

۰

موزیلا فایرفاکس که در حال حاضر جزء یکی از قدرتمندترین مرورگرها به حساب می آید ، این بار به کاربران خود خبر داد تا چند ماه آینده منتظر طراحی مدرن به سبک ویندوز ۸ باشند .

Firefox-for win8

Firefox-for win8

آیا شما کاربر ویندوز ۸ / ۸.۱ هستید ؟ مسلما شما به رابط کاربری جدید ویندوز ۸ و مدل کاشی وار این ویندوز عادت کرده اید ، نرم افزار جدید فایر فاکس برای ویندوز ۸ اولین بار در فوریه سال ۲۰۱۲ اعلام شد . ماه قبل آن ، ویندوز ۸ بطور رسمی منتشر و وارد بازار شده بود . در حال حاضر موزیلا فایر فاکس به فکر طراحی نسخه جدید بر اساس مدل جدید ویندوز ۸ افتاده و مدل کاشی وار را برای طراحی نسخه بعد خود انتخاب کرده است ، البته ناگفته نماند فایرفاکس این ایده را از ۲ سال پیش یعنی سال ۲۰۱۲ که ویندوز ۸ منتشر شد در سر داشت که به دلیل برخی مشکلات تا این لحظه نتوانسته است که این نسخه را ارائه دهد  .

در نسخه موزیلا فایرفاکس ۲۷  که در ۲۱ ژانویه ارائه شد ، این مرورگر برای حالت لمسی نیز بهینه سازی شده بود ، البته نسخه بعدی این مرورگر به خاطر تعطیلات کمی با تاخیر ارائه خواهد شد ، موزیلا قول داده است نسخه  ۲۸ را تا ۱۸ مارچ  ( احتمالا اسفند ماه ) همین سال که نسخه تمام لمسی بوده و با سبکی کاملا متفاوت و شیک که واقعا نوآوری و تحولی جدید در این مرورگر به حساب می آید را ارائه خواهد داد .

firefox_metro-design

firefox_metro-design

موزیلا تقریبا برای ۲ سال است که روی سبک مدرن خود کار کرده است و حتی نسخه های تستی را هم برای دانلود قرار داده ، ولی متاسفانه نسخه اصلی آن هنوز وارد بازار نشده و به گفته خود این شرکت ، بدون تاخیر در ۱۸ مارچ وارد بازار می شود .

در حال حاضر این مرورگر جدید برای جایگزینی مرورگر تبلت های ویندوز ۸ ، به خوبی IE11 نیست . به خصوص با پیشرفت زیادی که مایکروسافت در ویندوز ۸ .۱ کرده است مثل هماهنگ سازی بوک مارک ها با مرورگر فایر فاکس .

اگر شما برای تجربه کار با این مرورگر جدید فایرفاکس کنجکاو هستید میتوانید نسخه سپیده دم را دانلود کرده و از آن استفاده کنید ، نسخه فارسی این مرورگر نیز در حال حاضر در همان صفحه موجود می باشد . نسخه سپیده دم یک نسخه یک مرحله مانده به نسخه بتا می باشد که برای ایراد یابی و حل مشکلات آن ارائه می شود .

منبع : pcworld


حتما بخوانید : چگونه پولدار شویم ؟ | ثروتمندترین دختر ایرانی چگونه میلیاردر شویم ؟
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

   
عضویت در کانال تلگرام زوم تک