سیم کارت های نسل جدید تست شد (eSIM)

۰

اخیرا اطلاعاتی در مورد سیم کارت های نسل جدید در فضای مجازی منتشر شده بود که برای بسیاری از افراد کمی مبهم و نامشخص بود که چطور سیم کارت هایی هستند؟ در این مورد باید به شما بگوییم که سیم کارت های eSIM با سیم کارت هایی که تاکنون استفاده می کردید تفاوت دارد، به این صورت که دیگر امکان تعویض سیم کارت برای شما وجود ندارد و به عنوان یک تراشه در ابعاد کوچک به روی مادربورد گوشی قرار خواهد گرفت.

نخستین آزمایش eSIM در طی یک همایش با موضوع نگاهی به دورنمای نسل جدید سیمکارت (eSIM) در ایران راه اندازی شد و همانطور که گفتیم امکان تعویض این سیمکارت ها توسط خود شما امکان پذیر نمی باشد بلکه کارخانه ی سازنده، این سیمکارت ها را بر روی مادربورد نصب خواهد کرد و فعالسازی آن ها به طور نرم افزاری و از راه دور صورت خواهد گرفت.

شعار این همایش این بود که “مسیر اینترنت با eSIM آغاز می شود” که این همایش در حضور روسای شرکت هایی نظیر اریکسون، سامسونگ و هوآوی د رایران صورت گرفت و اهداف های راه اندازی و پیشرفت این سیستم و ایجاد یک تجربه ی جدید در دنیای دیجیتال به طور کامل مطرح گردید. کاربرد این سیستم در صنعت اطلاعات و فناوری علاوه بر این که سبب افزایش بازدهی امنیتی و امکان ساخت دستگاه های ضد آب می شود، سبب می گردد که قابلیت M2M و اینترنت اشیا (IoT) نیز گسترش فراوانی پیدا کنند.

این فناوری جدید برای تولید کنندگان گجت های هوشمند که باید دائما با سیستم های مخابراتی در ارتباط باشند کارایی بسیار بالایی دارد و هم اکنون نیز در برخی از کشورهای دنیا از چنین فناوری در ساخت ساعت های هوشمند، بسیاری از تبلت ها و گجت های سلامتی استفاده می شود و در آینده ای بسیار نزدیک نیز در ایران قابل استفاده قرار خواهد گرفت.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

loading…