زمزمه های کاهش قیمت اینترنت در ایران تا پایان سال

2
کاهش قیمت اینترنت در ایران
کاهش قیمت اینترنت در ایران

به گزارش گروه علم و فناوری گروه زوم تک به نقل روزنامه دنیای اقتصاد ، ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل در ایران ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه است ، این ظرفیت تا پایان سال به ۷۰۰ گیگابیت در ثانیه خواهد رسید .

کاهش قیمت اینترنت در ایران
کاهش قیمت اینترنت در ایران

براساس گزارشی که از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شد و مواردی که توسط ایشان مطرح گردید پهنای باند در ایران در دولت تدبیر و امید تقریبا ۱۰ برابر دولت قبلی خواهد بود. همچنین پهنای باند شبکه داخلی کشور هم از ۵۰۰ گیگابیت در ثانیه ۲۰۰۰ گیگابیت در ثانیه افزایش خواهد یافت.

همانطور که قبلا در مقاله مقایسه سرعت و قیمت اینترنت در ایران و کشور های خارجی مطرح شد ، قیمت ارائه شده برای اینترنت در ایران نسبت به سرعت و قیمت اینترنت در کشور مالزی به تفاوت قیمت  ۱۶ هزار برابری می رسد ، یعنی قیمت اینترنت در ایران ۱۶ هزار برابر قیمت اینترنت در کشور مالزی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود : مذاکراتی با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای تعیین میزان تخفیف‌ها و کاهش قیمت اینترنت تا پایان سال ۱۳۹۲ آغاز شده است. همچنین تلاش های زیادی برای افزایش پهنای باند انجام گرفته است ، که امیدواریم تا پایان سال هزینه های سرویس های اینترنت پر سرعت را در ایران کاهش دهیم. این خبر یکی از مسرت بخش ترین خبر های دولت تدبیر و امید به وبمستران و عاشقان دنیای اینترنت بود ، البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که حتی با کاهش ۳۰ درصدی قیمت اینترنت در ایران باز این قیمت از هزینه های اینترنت در برخی از کشور های آسیایی بسیار بالا است.

کاهش قیمت اینترنت در ایران
کاهش قیمت اینترنت در ایران

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در مورد چگونگی وضعیت فیلترینگ در ایران هم افزود : تیمی در حال بررسی وضعیت فیلتر در ایران هستند تا نیاز‌های مردم در قالب فیلتر قرار نگیرد. امیدواریم فعالیت های دولت تدبیر و امید در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به نفع فعالان حوزه اینترنت و وب قرار گیرد. چرا که فعالان دنیای فناوری اطلاعات با توجه به فعالیت های مستمرشان از حقوق مناسبی در دنیای حرفه ای برخوردار نیستند. هزینه ی بالای اینترنت از جمله این موانع می باشد!

منبع : Donya-e-eqtesad.com

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

2 نظرات

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.