loading...

ربات پرنده راهنما

۰

مهندسان در مرکز تحقیقات MIT در آمریکا اخیرا یک ربات پرنده ای را طراحی کرده اند که می توان از آن در مواقعی که نیاز به راهنما و مسیریابی در سطح شهر و یا رسیدن به محل کارتان دارید از این وسیله استفاده کنید.

skycall-mit-senseable-city-lab

این پرنده که به SkyCall نام گذاری شده است توسط یک برنامه ی از پیش برنامه ریزی شده مسیرهایی که نیاز داشته باشند را اعلام و نشان می دهد همچنین با کمک این برنامه می توانید از ربات بخواهید که پرواز کند و مسیر دلخواهتان را نشان دهد و این ربات با استفاده از مسیریابی GPS گوشی شما این کار را انجام می دهد.

تلفن های زیادی هستن که با استفاده گوگل مپ در حال رقابت و جذب مردم به مسیریابی با تلفن های خودشان هستند که این پرنده ربات نیز از این قابلیت بهره کامل را می برد و یکی از مسئولان این پروژه گفته است که این ربات پرنده که بهترین و راحت ترین مسیر را به شما یادآور می شود و یک حس آرامش به کاربر در گشت و گذار در اطراف خود می دهد.

[hdwplayer id=11]

البته این نوع ربات های پرنده در ایران نیز وجود دارند اما آنگونه که آن بها بدهند وجود ندارد و صرفا یک پروژه تحقیقاتی هستنند . امیدواریم این نوع پرنده ها نیز در خود ایران به کار گرفته شوند که بسیاری از مشکلات ما نیز حل می شود.

Mashable


حتما بخوانید : چگونه پولدار شویم ؟ | ثروتمندترین دختر ایرانی چگونه میلیاردر شویم ؟
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

loading...
loading…


loading...
   
تاپ ترین ها حتما ببینید!