دوره آموزشی آنلاین و رایگان طراحی وبسایت بخش سوم

6
دوره آموزشی طراحی رایگان وبسایت
دوره آموزشی طراحی رایگان وبسایت

در جلسه دوم مطالبی رو درباره مباحث ابتدایی و معرفی تگ ها دنبال کردیم ، در این جلسه با تگ های دیگر آشنا خواهیم شد ، خوب آماده اید؟ بریم سراغ ادامه بحث طراحی وبسایت ، بخش سوم ؛ در این جلسه با تگ های Haed ، Title ، Meta و body آشنا خواهیم شد.

دوره آموزشی طراحی رایگان وبسایت
دوره آموزشی طراحی رایگان وبسایت

تگ Head

Head  یک تگ کانتینر است واین تگ همیشه  در بالای سند قبل از body قرار می گیرد و این تگ شامل اطلاعاتی کلی درباره صفحه اینترنتی شما است اطلاعاتی همچون title ، meta ، css  و … . همه اطلاعات درون تگ < head > بوسیله مرورگر اینترنتی نشان داده نمیشوند . براساس استاندارد HTML فقط تگ های زیر قابل استفاده در بخش head میباشند :

< base > ، < link > ، < meta > ، < title > ، < style > ، < script >

 [box type=”note” align=”aligncenter” ]

<head>
<title>Untitled Document</title>
<meta http-equiv=”Content-Type” content=”text/html; charset=utf-8″/>
</head>

[/box]

دومین تگی که قرار هست با اون آشنا بشیم تگ Title هست ، Title هم یک تگ کانتینر هست ، متنی که در بین تگ باز و بسته Title  قرار میگیرد ،در حقیقت همان عنوان صفحه را که مرورگر در هنگام باز کردن صفحه در نوار عنوان نمایش می دهد را تعیین می کند. بطور مثال در کد زیر آنچه بین تگ باز و بسته تایتل قرار گرفته در نوار ابزار نشان داده می شود ، لطفا به کد ها و تصویر زیر توجه کنید. در تصویر قسمتی که متن بین تایتل نشان داده میشه با رنگ صورتی مشخص شده است.

آموزش طراحی وبسایت رایگان
آموزش طراحی وبسایت رایگان

[box type=”note” align=”aligncenter” ]

<head>
<title>عنوان صفحه که از طرف شما تعیین می شود</title>
<meta http-equiv=”Content-Type” content=”text/html; charset=utf-8″/>
</head>

[/box]

از تگ تایتل برای موارد زیر استفاده می شود :
–  این تگ هنگام مینیمایز کردن پنجره در taskbar windows قابل مشاهده است.
–  در زمان بوکمارک کردن ، صفحه اینترنتی با این عنوان  در لیست ما ذخیره می شود.
–  تایتل بیشتر برای معرفی صفحه بکار می رود.
–  تایتل برای موتور های جستجو هم مفید هست ، موتور های جستجو از تایتل صفحات از موضوف صفحه آگاه می شوند.

تگ متا meta

متا تگ ، از نوع empty  است از این تگ درموارد مختلفی استفاده می گردد اطلاعاتی که اغلب در مرورگر های به نمایش در نمی آید این تگ ها تقریبا بصورت مخفی هستند . نمونه هایی از متا تگ می توان به نام نویسنده ویا حق کپی رایت و یا نوع کاراکتر و … اشاره کرد.

دوره آموزشی طراحی رایگان وبسایت
دوره آموزشی طراحی رایگان وبسایت

آشنایی با تگ Body :

هر چیزی که مابین تگ های باز و بسته Body قرار می گیرد شما در صفحات وب مشاهده می کند به عنوان مثال مواردی همچون تیترها، پاراگراف ها ، تصاویر و متون در این تگ قرار میگیرند.فکر می کنم برای جلسه دوم کافی باشه ، ما در این دوره آموزشی سعی میکنیم مطالب رو کوتاه تر بیان کنیم تا باعث خستگی شما در مدت آموزش نباشه. راستی دوستان عزیز حتما نظراتتون رو درباره این دوره آموزشی بیان کنید تا آموزش ها براساس نیاز و نظرات شما ادامه پیدا کنه. نظرات شما یاری دهنده مسیر ما خواهد بود.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

6 نظرات

  1. سلام،یعنی اگر رشته خود را که طراحی صفحات وب است ادمه دهم می توانم در آینده درآمدی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان داشته باشم.

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.