طراحی سایت اینتن

دندان آبی !

۱

بلوتوث این روزها دیگر نام شناخته ای است هر چند بیشتر اوقات وقتی صحبت از آن می شود بسیاری دقیق نمی دانند از چه صحبت می کنند .بلوتوث به صورت دقیق استاندارد برای ارتباط بی سیم آسان در فواصل نزدیک است که توسط شرکت سوئدی اریکسون در سال ۱۹۹۴ ایجاد شد. البته هیچ شرکت واحدی صاحب این امتیاز نیست .

خود نام بلوتوث از پادشاه دانمارک (Blanand) گرفته شده که یازده قرن پیش برای متحد کردن قبایل دانمارک ، نروژ و سوئد به جای جنگ گفتگو را انتخاب کرد ( شخصیت بلوتوٍث سریال قهوه تلخ هم نامش را از این جا اقتباس کرده بود ).لوگوی معروف بلوتوث هم ترکیب حروف اول اسم او به خط رونی است.

Bluetooth1

بلوتوث در باند فرکانسی ۲.۴ تا ۲.۴۸ گیگاهرتزی کار میکند. نهایت بردی حدود ۱۰۰ متر دارد و سرعت انتقال اطلاعات امروزه به بیش از ۲۴ مگابایت بر ثانیه میرسد. نهایت توان خروجی امواج بیشتر از ۱۰۰ میلی وات نیست که حتی از ضعیف ترین تلفن همراه دنیا هم ۱.۵ برابر کمتر است و از این رو خطری برای انسان ندارد.

این تکنولوژی ابتدا به عنوان جایگزینی برای کابل ها در تلفن ، هدست و صفحه کلید به وجود آمد اما رفته رفته کاربرد بیشتری برای خودش دست و پا کرد. مهمترین مزیت بلوتوث سهولت برقراری ارتباط و خودکار بودن فرآیند کار است . تقریبا هیچ سیستم بی سیمی به آسانی بلوتوث با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کند. به طور کلی بلوتوث شامل چهار نسل مختلف است که نسل چهارم آن یعنی Bluetooth v4.0 سه سال پیش معرفی شد.

loading...

یک نظر برای “دندان آبی !”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.