طراحی سایت اینتن

خبرهای داغ از دنیای تکنولوژی

1 سید هادی شریفی
خبرهای داغ از دنیای تکنولوژی
به این پست امتیاز دهید

تیتر نخست : فاتحه گوشی های اندرویدی نوکیا خوانده شد

نوکیا اندرویدی

خبرهای داغ از دنیای تکنولوژی

بنا به گزارش گروه خبری زوم تک به نقل از GSMArena کمپانی مایکروسافت طی یک کنفرانس خبری اعلام کرد که پروژه تولید گوشی های هوشمند نوکیا با سیستم عامل اندروید منتفی است و تمام گوشی های هوشمند نوکیا از این پس با سیستم عامل ویندوز فون ارائه خواهد شد ، همچنین بنا به گفته یکی از مدیران مایکروسافت تمامی کارکنان بخش تولید گوشی های اندرویدی به کل اخراج خواهند شد ، این اقدام غیر منتظره مدیریت کمپانی مایکروسافت امید به تولید گوشی های هوشمند اندرویدی نوکیا را به یاس تبدیل کرد.

ساتیا افزود (یکی از مدیران مایکروسافت) :  مطابق استراتژی یکپارچگی و یکی کردن نوکیا و مایکروسافت باید این تعدیل نیرو را انجام دهد و واحد مهندسی موبایل نوکیا در دو مرکز “سالو” و “تمپر”در فنلاند باهدف تولید لومیای باکیفیت بسیار بالا متمرکز می شود و سایر قسمت های نوکیا حذف خواهند شد. با این اقدام علاقه مندان گوشی های اندرویدی نوکیا بهت زده شدند. شما هم جزو این افراد بودید؟

دارپا گلوله های تشخیص هدف می سازد

دارپا گلوله های تشخیص هدف می سازد

خبرهای داغ از دنیای تکنولوژی

به گزارش گروه خبری زوم تک به نقل از دارپا این سازمان تحقیقاتی ایالات متحده امریکا به دنبال تولید گلوله هایی است که بتوانند هدف را شناسایی و تعقیب نماید ، با تولید این گلوله ها دیگر هیچ هدفی از شلیک گلوله موصون نخواهد ماند ، قبلا هم موشک هایی که گرمای هواپیمای جنگنده را تشخیص می دادند به هیچ عنوان هدف را گم نمیکردند ، این گلوله هم چیزی شبیه آن تکنولوژی است . این تکنولوژی بگونه ای است که  تعریف سیستم کامپیوتری هدایت اپتیک و نوری برای گلوله در حال پرواز چیزی است که مدیران پروژه گلوله هدف یاب دارپا به دنبال تولید آن هستند و براساس خبرهای منتشر شده در سایت دارپا این سازمان 5 آزمایش موفق از این پروژه را پشت سر گذاشته اند.

شایان ذکر است گاهی اوقات تک تیرنداز ها بخاطر جو محیطی خود هنگام شلیک گلوله تکان بسیار کوچکی می کنند  که همین تکان باعث منحرف شدن گلوله می شود و گاهی اوقات باد هم در این عملکرد تاثیر زیادی دارد این محققان دارپا به دنبال حل این مشکل هستند. جالب اینجاست که  هوای غبارآلود و مملو از باد افغانستان دلیل اصلی برای توسعه این سیستم در دارپا بوده است چرا که ارتش امریکا در افغانستان با این مشکلات درگیری زیادی را داراست.

منبع : darpa

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.