عضویت در کانال تلگرام زوم تک

حقایقی در مورد شرکت Boston Dynamics

۲ نظر

شاید شما از چند روز پیش خبر خرید بزرگ گوگل را شنیده باشید خریدی که سر و صدای زیادی در جهان مجازی داشت ، این شرکت بوستون داینامیک بیشتر در زمینه ساخت و طراحی ربات هایی که می توانند از دیوار بپرند ، از زمینه های ناهموار عبور کند یا حتی سریعتر از انسان حرکت کنند فعالیت می کند در اینجا به ربات ها و فعالیت هایی که در این شرکت ساخته شده است اشاره می کنم.

تحقیقات این شرکت ساخت ربات از اول در مرکز تحقیقاتی ماساچوست آمریکا MIT شروع شده بود که با استفاده از مدل سازی که از پرندگان و حیوانات صورت می گرفت ربات هایی شبیه به آنها را طراحی و می ساختند که در ادامه به بررسی این ربات ها می پردازیم.

boston-dynamics-alphadog

اگرچه این شرکت برای سالیان دراز فعالیت های زیادی را انجام داده است اما این فعالیت هایش در قورن ۲۱ به نفع جامعه جهانی و خود مردم است. یکی از این ربات ها سگ بزرگ یا Big Dog است که در سال ۲۰۰۵ ساخته شده است ، این ربات چهار پا توسط مرکز تحقیقات و پروژه دفاعی آمریکا طراحی و ساخته شده است که همانطور که در ویدئو زیر مشاهده خواهید کرد بیشتر در زمینه نظامی برای حمل اسلحه ها و وسایل نظامی و مهمات از این ربات استفاده می شود.

[hdwplayer id=17]

این ربات می تواند با سرعت ۱.۷ متر بر ثانیه از موانع  و از کوه ها و موانع سراشیبی با شیب ۳۵ درجه بالا برود و قادر است ۱۷۰ کیلوگرم وزن را با خود در تمام شرایط آب و هوایی از جمله برفی ، مه ، گرد و خاک یا بارانی حمل کند . این ربات خیلی زود توجه همه را به خود جلب کرده است.

آزمایشات بسیار زیادی در زمینه سرعت این ربات انجام شده است که همانطور که در ویدئو زیر مشاهده می کنید این ربات قادر است تا سرعت ۲۹ مایل بر ساعت یعنی با سرعت ۴۶ کیلومتر در ساعت حرکت کند (سریع تر از سرعت انسان).

[hdwplayer id=18]

ربات دیگر sand flee نام دارد که قادر است از دیوارها بالا برود یکی از موانعی که ممکن است در پیش روی یک ربات باشد دیوارهای بلند و تپه های کوچک است که پریدن از آنها یکی از امکانات این ربات است که با استفاده از جکی که دارد می تواند از ارتفاع ۹ متری بپرد یا از آن ارتفاع سقوط کند.

[hdwplayer id=19]

Atlas نام دیگری از ربات های شرکت بوستون داینامیک است که بیشترین شباهت را به انسان دارد . این ربات می تواند در شرایط تعادل راه برود و از موانع عبور کند ، این ربات ۱۸۰ سانتی متر است و دارای لیزر فاصله سنج و دوربین برای تشخیص راه دارد. کامپیوترهایی که به این ربات وصل می شوند این امکان را به ربات می دهند که راه برود یا حتی بر روی یک پا تعادل خود را حفظ کند.

[hdwplayer id=20]

این سوال خیلی از مردم است که چرا گوگل این شرکت بزرگ سازنده ربات را خریداری کرده است ، البته این شرکت هشتمین کمپانی است که گوگل آن را در عرض شش ماه خریداری می کند. دلیل این کار هر چیزی میخواهد باشد امیدواریم استفاده از این ربات ها بیشتر در زندگی مردم صورت بگیرد.

2 پاسخ برای “حقایقی در مورد شرکت Boston Dynamics”

  1. امین بخشوده گفت:

    خواهش میکنم

  2. هادی شریفی گفت:

    مطلب بسیار جامع و کاملی بود ممنون:)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

loading...