حذف اپلیکیشن هایی که به حریم خصوصی افراد دسترسی دارند

۰

مدتی بود که تعدادی از اپلیکیشن ها بدون اجازه کاربر موقعیت مکانی افراد را به اشتراک می گذارند. همین امر باعث شکایت و ناراحتی کاربران شده است چرا که ممکن است در شرایطی که فرد نمی خواهد موقعیت جغرافیایی اش برای کسی فاش شود و این موضوع مشکل ساز می شود. شرکت اپل که هدف اصلی اش رضایت و رفاه کاربرانش است , از این موضوع جلوگیری کرده است.
این اپلیکیشن ها قوانین مرتبط با بخش‌ های ۵.۱۱ و ۵.۱.۲ از اصول امنیتی اپل را نقض کرده است به سرعت از سوی کمپانی اپل از اپ استور حذف شد. شرکت اپل به کاربران خود متعهد شده است که بدون واضح و کامل آن ها , هیچ گونه اطلاعاتی به خصوص موقعیت جغرافیایی افراد در اختیار دیگران قرار نگیرد. حال اگر یکی از توسعه دهندگان اپلیکیشنی ارائه دهند که این شرایط را زیر پا بگذارد , یک اخطار نامه مبنی بر نقض قوانین اپل از سوی اپلیکیشن , برای توسعه دهنده مرتبط ارسال می شود.

حریم خصوصی

بر اساس قوانینی که در ۲۵ می در اروپا توسط شرکت اپل ارائه داده شد , این کمپانی حق دارد اپ هایی را که بدون رضایت کاربر اطلاعات آن ها را به شخص ثالث انتقال داده یا سوالاتی بیش تر از حد مجاز می پرسند , از اپ استور حذف کند. کمپانی اپل در طی اعلامیه ای که به توسعه دهندگان این اپلیکیشن ها فرستاده است , بیان کرده است که اگر این توسعه دهندگان می خواند برنامه های آن ها به اپ استور باز گردند باید هر گونه فریمورک , کد و یا SDK که درباره افشا سازی یا اشتراک گذاری موقعیت مکانی کاربر می باشد را حذف کرده و پس از اصلاح و بر طرف کردن این کد ها برای بررسی و تأیید به شرکت اپل ارسال شود , اگر اپلیکیشن اصلاح شدع توسط شرکت اپل تأیید شد دوباره وارد اپ استور شده و در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

همچنین شرکت اپل اعلام کرده است که اطلاعاتی که توسط این اپلیکیشن ها جمع آوری می شوند , فقط جهت ارتقا اپلیکیشن از نظر سخت افزاری و نرم افزاری بوده و نباید هیچ گونه داده ای در اختیار دیگران قرار گیرد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…


حتما بخوانید : چگونه پولدار شویم ؟ | ثروتمندترین دختر ایرانی چگونه میلیاردر شویم ؟
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  
تاپ ترین ها حتما ببینید!