طراحی سایت اینتن
بنر مجتمع فنی تهران

با آغاز پیش فروش اینترنتی ایران خودرو قیمت برخی از محصولات کاهش داشت

۰

همانطور که می دانید این روزها بازار خودروهای داخلی بسیار نابسامان است و قیمت کارخانه و بازار آزاد آن بسیار فاصله دارد. مدتی است که دو گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو پیش فروش اینترنتی برگزار می نمایند تا خودروها به صورت عادلانه میان افراد جامعه تقسیم گردند.

کاهش قیمت خودرو

اساسا بازار خرید و فروش خودرو اکنون در شوک افزایش قیمت دلار می باشد و تمام معاملات در آن به طور کامل لغو شده است. بر اساس اعتقاد فعالان بازار، با توجه به وضعیت قیمت دلار به هیچ وجه معاملات به صرفه نیستند و هم اکنون فقط تعیین تکلیف شرایط بازار ارز می تواند این شرایط بازار خودرو را تغییر بدهد. علیرغم کاهش کم برخی از خودروها در بازار و حتی با وجود آغاز به کار طرح پیش فروش ایران خودرو ولی هنوز هم خریداران بسیاری در دسترس نبوده و مشتریان و متقاضیان خودرو منتظر کاهش بیشتر قیمت ها می باشند.

انتظار داریم تا با ادامه اجرای پیش فروش ایران خودرو در روزهای آینده، روند کاهش قیمت در بازار آزاد ادامه پیدا کند. دیروز نیز رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو اعلام کرده بود که بازار کششی برای افزایش قیمت‌ به علت رشد نرخ ارز در بازار آزاد را نخواهد داشت. خودرو پژو ۲۰۷ اتوماتیک بالاترین میزان رشد قیمت را داشته به صورتی که این خودرو با ۳ میلیون تومان افزایش قیمت با ۱۰۷ میلیون تومان معامله می گردد.

سمند ال ایکس با افزایش ۱ میلیون تومانی با قیمت ۵۵ میلیون، پژو ۴۰۵ GLX با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی با قیمت ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ساندرو اتوماتیک با ثابت شدن قیمت ۱۱۳ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی با قیمت ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار آزاد به فروش می رسد.

ایران خودرو

مطالب مرتبط

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید ….

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بنر مجتمع فنی تهران