طراحی سایت اینتن
بنر مجتمع فنی تهران

افشای جزئیات پردازنده اسنپدراگون ۸۱۵۰ کمپانی کوالکام

۰

پردازنده اسنپدراگون ۸۱۵۰ | کمپانی کوالکام یکی از اصلی ترین کمپانی های تولیدکننده ی پردازنده در دنیا می باشد که تاکنون کارنامه ی درخشانی را به ثبت رسانیده است. اکنون گویا کوالکام در حال فعالیت برای تولید پردازنده ی اسنپدراگون ۸۱۵۰ می باشد که در آینده ای نزدیک شاهد تولید انبوه این پردازنده ی قدرتمند برای گوشی های هوشمند خواهیم بود.

پردازنده اسنپدراگون ۸۱۵۰

براساس گزارش‌ های منتشر شده در سایت های خبری، آخرین پردازنده‌ ی موبایلی کمپانی کوالکام یعنی پردازنده ی اسنپدراگون ۸۱۵۰ قرار است که دارای هشت هسته‌ ی پردازشی باشد که از این میان، چهار هسته به منظور صرفه‌ جویی در میزان مصرف انرژی و چهار هسته به منظور اجرا با حداکثر میزان قدرت طراحی شد‌ه‌ اند و NPU و یا واحد پردازش عصبی جداگانه‌ ای نیز آن‌ ها را همراهی می نماید.

کمپانی کوالکام بار دیگر استفاده از طراحی‌ های هسته‌ ی آماده‌ ی آرم اجتناب می نماید تا از طراحی‌ های اختصاصی‌ کریو خود استفاده نماید. چهار هسته‌ ی ضعیف‌ تر نیز به نام نقره‌ ای با حداکثر میزان سرعت ۱.۷ گیگاهرتز اجرا خواهند شد و انجام وظایف راحت تر و معمولی‌ تر را برعهده خواهند گرفت. در این شرایط، چهار هسته‌ ی طلایی با سرعت بالای ۲.۶ گیگاهرتز اجرا خواهند شد و انرژی زیادتری مصرف خواهند کرد تا اینکه از پس انجام وظایف سخت تر بربیایند.

اسنپدراگون 8150

هم اکنون، جزئیات مختلفی درخصوص پردازنده‌ ی گرافیکی داخلی کوالکام وجود دارد ولی براساس آزمایش‌ های ابتدایی، گویا این پردازنده به دور از مشخصات احتمالی‌ با سرعت ۶۵۰ مگاهرتز اجرا می گردد. این پردازنده ی کوالکام در ابتدا قرار بود تا اسنپدراگون ۸۵۵ نامیده شود ولی کمپانی کوالکام به دلایلی نام تجاری این پردازنده را تغییر داد. این احتمال به این معنی است که پردازنده ی جدید از جهات مختلف تنها یک بروزرسانی افزایشی نخواهد داشت.

هم اکنون بر اساس گزارشات غیررسمی منتشر شده، انتظار می‌ رود که اسنپدراگون ۸۱۵۰ دارای واحد عصبی مجزایی بوده که به جای فعالیت همزمان، به همراه هسته‌ های اصلی اجرا می گردند. به علاوه، پردازنده‌ ی دیگری به نام پردازنده ی اسنپدراگون ۸۱۸۰ نیز به منظور به‌ کارگیری در لپ‌ تاپ‌ های ویندوز ۱۰ در حال توسعه می باشد.

 

مطالب مرتبط

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بنر مجتمع فنی تهران