طراحی سایت اینتن
بنر مجتمع فنی تهران

افزایش میزان سرقت ارزهای دیجیتال

۰

این روزها در دنیا موضوعی که مطرح می باشد، این است که ارزهای دیجیتال به یکی از ارزها قابل رشد و کاربردی میان افراد تبدیل شده است و اساسا در سراسر دنیا در حال استخراج و استفاده می باشد. بسیاری از افراد به منظور کسب هرچه سریعتر این ارزها اقدام به خرید ماینرهای بسیار قدرتمند می نمایند. در این میان برخی افراد سودجو به جای استخراج ارزهای دیجیتال، اقدام به سرقت این ارزها می نمایند.

سرقت ارزهای دیجیتال

بر اساس گزارش های انتشار یافته از طرف کمپانی امنیت سایبری CipherTrace، سرقت ارزهای دیجیتال با استفاده از هک کردن مبادلات و پلتفرم‌ های معاملاتی درطی ۹ ماهه ی ابتدایی سال ۲۰۱۸ میلادی، به مبلغی در حدود ۹۲۷ میلیون دلار رسیده که در مقایسه با سال گذشته ی میلادی چیزی در حدود ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است. در طی این گزارش به فعالیت‌ های جنایتکارانه و پولشویی در بازار ارزهای رمزنگاری شده توجه خاصی نشان داده شده است. لازم به ذکر است که بر طبق اطلاعات مندرج در این گزارش، سرقت‌ های کمتر در محدوده‌ ی سرقت‌ های ۲۰ تا ۶۰ میلیون دلاری هم، درطی سه‌ ماهه سوم سال جاری میلادی نیز افزایش داشته و به مبلغ ۱۷۳ میلیون دلار هم رسیده است.

ارزهای دیجیتال

بر اساس گزارش قبلی این کمپانی، تقریبا ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتال نیز در طی مبادلات سال ۲۰۱۷ مورد سرقت قرار گرفته است. میزان محبوبیت بیت‌ کوین و وجود بیش از ۱۶۰۰ سکه‌ ی دیجیتال و یا توکن، سبب ایجاد انگیزه در هکرها به منظور ورود به بازار ارزهای دیجیتال شده است و فرصت‌ های جدیدی را برای ابتکار به جرم و جنایت فراهم نموده است.، مدیر اجرایی کمپانی CipherTrace، دیو جیوانز در طی مصاحبه‌ ای با رویترز اعلام نمود:

بسیاری از رگولاتوری‌ ها هنوز سال‌ ها عقب‌ تر از جایگاهی هستند که باید در آن قرار بگیرند. هم اکنون فقط چند کشور وجود دارند که به طور کاملا قوی و جدی قوانین ضد پولشویی را اعمال می نمایند.

 

مطالب مرتبط

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بنر مجتمع فنی تهران