Evora Sport 410،آخرین سوپر اسپرت Lotus

0
نمایی از EVORA SPORT 410

شرکت خودروسازی لوتوس به ساخت خودروهای سوپراسپرت سبک و قوی شهره ی همه ی علاقه مندان به خودرو های ریسینگ است.

شرکت لوتوس همواره وسواس خاصی را نسبت به سبک سازی خودروها نشان داده و سوپر اسپرت امسال خود را با تاکید هر چه بیشتر بر این رویکرد روانه ی بازار خواهد کرد،Evora Sport 410 آخرین خودروی تولیدی شرکت لوتوس می باشد که توانسته نسبت به نسل پیشین  خود و یا Evora Sport 410 کاهش وزنی ۷۰ کیلوگرمی را داشته باشد.

بیاید از وزن شروع کنیم،طبق ادعای شرکت لوتوس Evora Sport 410 به میزان ۷۰ کیلوگرم از نسل پیشین خود سبک تر است و طبق اطلاعات کاتالوگ، Evora Sport 410 وزن خالصی(وزن خودرو بدون سرنشین و یا بار)برابر ۱,۳۲۵ کیلوگرم را داراست که برای تحقق این هدف شرکت سازنده در اکثر قطعات بدنه چه بدنه ی بیرونی و چه اجزای داخل کابین از کربن فایبر استفاده نموده است.

نمای پشتی EVORA SPORT 410

قلب تپنده ی این هیولا نسبت به نسل پیشین پیشرفت چندانی را نشان نداده و تنها ۱۰ اسب بخار افزایش قدرت داشته است،Evora Sport 410 از یک موتور ۳.۵ لیتری شش سیلندر با حداکثر قدرت ۴۱۰ اسب بخار بهره می برد که این افزایش قدرت ناچیز در کنار کاهش وزن ۷۰ کیلوگرمی خودرو توانسه تا عملکرد خودرو ر قدری بهبود بخشد،گفتنی است که گشتاور موتور Evora Sport 410 در مقایسه با Evora Sport 400 تغییری نداشته و همچنان گشتاوری ۴۱۰ نیوتون متری را نشان می دهد.

این خودرو از لحاظ حد اکثر سرعت نیز تفاوتی با نسل پیشین را نشان نمی دهد و همچنان حد اکثر سرعتی برابر ۲۹۹ کیلومتر بر ساعت را به راننده ارائه می کند،با اینکه حداکثر سرعت این خودرو تغییری را در مقایسه با نسل پیشین نشان نمی دهد اما به لطف کاهش وزن و نیز افزایش قدرت ۱۰ اسب بخاری این خودرو می تواند شتاب گیری ۱۰۰-۰ کیلیومتر در ساعت را در ۳.۹ ثانیه به انجام برساند که پیشرفتی ۰.۲ ثانیه را در مقایسه با نسل پیشین نشان می دهد.

این خودرو را با جعبه دنده ی ۶ سرعته به بازار عرضه خواهد شد و در مدل پایه ی آن خبری از سیستم تهویه ی اتوماتیک،سیستم صوتی و دیگر امکانات نیست و همه ی آنها را باید سفارش دهید،قیمت آن ۱۱۱,۶۰۰ دلار می باشد و در ماه ژوئن سال میلادی جاری به بازار عرضه خواهد شد.

اتاق EVORA SPORT 410

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.