CES 2014: کنترل آلودگی هوا با سنسورهای مکعبی

0

نمایشگاه CES 2014 کم کم دارد به اواسط خود نزدیک میشود و تاکنون نیز گجت ها ، نرم افزار ها و وسایل دیجیتالی بسیار جالب و جدیدی در آن معرفی شده اند که هرکدام در آینده میتوانند تاثیر زیادی بر رزندگی روزمره ی ما بگذارند . امروز نیز یکی دیگر از وسایل و گجتهای جالب این نمایشگاه به اسم CubeSensors معرفی شد  . این محصول جدید که به صورت یک مکعب کوچک ساخته شده است ، میتواند به شما کمک کند تا زندگی سالم تر و محیط شاداب تری داشته باشید .

سنسورهای مکعبی
سنسورهای مکعبی

این مکعبهای سفید رنگ ، درواقع سنسورهای کوچکی هستند که میتوانند فاکتورهای مختلف محیط را اندازه گیری کنند و نتایج را به شما اطلاع بدهند . سنسورهای مکعبی میتوانند میزان آلودگی آب و هوا ، میزان رطوبت محیط ، میزان دمای محیط ، میزان روشنایی ، میزان صدا و شلوغی و فشار هوای محیط را اندازه بگیرند و آنها را در نرم افزار مخصوص خود بر روی اسمارت فونها و تبلت های شما نمایش دهند .

اما کاربرد این مکعب ها تنها به اینجا محدود نمیشود ، بعد از اینکه این سنسورها اطلاعات را به شما نمایش دادند ، تازه کار اصلیشان شروع میشود . پس از نمایش فاکتورهای مختلف محیطی ، این گجتهای کوچک میزان اندازه گیری شده را با میزان استاندارد آن مقایسه میکنند و اگر تفاوتی وجود داشته باشد ، راه حل برطرف کردن آنرا به شما نشان میدهند .

سنسورهای مکعبی
سنسورهای مکعبی

مثلا اگر دمای محیط پایین تر از میزان استاندارد باشد ، این گجت ها به شما میگویند که دما را تا چه حدی افزایش دهید ، یا اگر میزان نور محیط برای کار کردن و یا هنگام خوابیدن مناسب نباشد ، مکعب ها به شما میگویند تا نور را افزایش دهید و تا زمانی که به حد مطلوب نرسد ، همچنان به شما هشدار میدهند .

سنسورهای مکعبی
سنسورهای مکعبی

این مکعبها به صورت پکیج های مختلف و در سه بسته ی دوتایی ، چهارتایی و ۶ تایی به فروش میرسند که به ترتیب ۲۹۹ ، ۴۹۹ و ۵۹۹ دلار قیمت دارند . شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت سازنده ی آن مراجعه نمایید .

منتظر اخبار جدیدتری از نمایشگاه CES 2014 باشید !

منبع : Macrumors

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.