به زودی ماشین ها از صحبت کردن شما با گوشی تلفن واکنش میدهند

0
357

صحبت کردن با تلفن همراه حین رانندکی یکی از خطرناک ترین حرکات رانندگی به شمار می رود که متاسفانه بسیاری از رانندگان رعایت نمیکنند اما به تازگی به لطف تکنولوژی جدیدی که قرار است در ماشین های آینده استفاده شود امکان استفاده از تلفن در هنگام رانندگی غیر ممکن می شود.

اخیرا تیمی تحقیقاتی از یکی از دانشگاه های برزیل بر روی این پروژه تحقیقاتی انجام داده است که طبق بررسی که دانشگاه MIT روی این دستگاه انجام داده است، این تکنولوژی شامل نرم افزار/سخت افزاری است که درون ماشین قرار داده می شود و هنگام صحبت کردن شما با گوشی واکنش می دهند و روی چرخ های اتومبیل اعمال میکنند.

بر اساس این تکنولوژی، یک دوربین کوچکی بر روی داشبورد ماشین قرار میگیرد تا از صورت راننده در حال رانندگی فیلم برداری کند سپس در عرض سه ثانیه الگوریتم ها و آنالیز های لازم روی تصویر بوجود می آید تا وسیله ای در کنار صورت راننده مشاهده شود، البته ساخت و تجزیه و تحلیل این الگوریتم ها نصف مساله است. این تیم تحقیقاتی متاسفانه راهی برای هشدار به راننده بدست نیاوردند.

اما چیزی که مهم است کاربردی بودن این تکنولوژی است که کمک زیادی به کم شدن تصادفات جاده ای میکند.

منبع : engadget

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.