۶ عادت بد که باعث نفخ شکم می شود

0

“نفخ شکم”، موجب پیر به نظر رسیدن و معذب شدن می شود. با ایجاد تغییرات ساده در شیوه زندگیتان می توانید به مبارزه با نفخ شکم بروید. در این مقاله به برخی اقدامات پیشگیرانه می پردازیم تا از شر این درد در زندگیتان خلاص شوید.

۱. کُند باشید

با سرعت غذا خوردن باعث نفخ شکم می شود. هنگامی که غذا را تند می خورید، هوا را وارد دستگاه گوراشیتان می کنید. و این موجب می شود در شکمتان احساس نفخ کنید. همچنین با سرعت غذا خوردن باعث بلع حریصانه کالری ها می شود.

۲. غذاهای سدیم دار نخورید

باید مراقب غذاهای شور که حاوی مقدار زیادی سدیم هستند، باشید! اگر نان ها جزء غذاهای موردعلاقه تان هستند، پس شما مقدار زیادی سدیم مصرف می کنید که باید از خوردن آن ها به شدت بکاهید. چرا که غذاهای سدیم دار یکی از دشمنان معده شما به شمار می آیند.

۳. نی را کنار بگذارید

اگر به منظور نوشیدن از نی استفاده می کنید، ناخواسته مقدار بسیار زیادی هوا را وارد روده تان می کنید که موجب احساس پُرگازی در معده تان خواهد شد. بنابراین باکلاس بودن را کنار بگذارید! و از لبه فنجان یا لیوان برای نوشیدن نوشیدنی هایتان استفاده کنید.

۴. غذاهای آماده نخورید

آیا زیاد از غذاهای بسته بندی استفاده می کنید؟ اگر پاسخ شما به این سوال “بله” باشد، باید بگوییم هیچوقت از شر نفخ شکمتان خلاص نمی شوید. مگر آن که اینطور غذاها را برای همیشه کنار بگذارید. غذاهای آماده به دلیل داشتن سدیم بالا به عنوان مواد نگهدارنده برای معده شما مضر هستند. بنابراین همیشه از غذاهای تازه مصرف کنید.

۵. کلم های خام نخورید

کلم ها سبزیجات فوق العاده ای هستند. و شما به خاطر مشکل معده تان نباید آن ها را از برنامه غذاییتان خارج کنید. اما باید مصرف کلمتان را تغییر بدهید و آن ها را به صورت پخته بخورید.

باید بدانید هضم فیبر برای معده حساس شما سخت است و همچنین قند نهفته در کل موجب می شود تا خوردن خام آن باعث نفخ شود.

۶. نوشابه های گازدار ننوشید

یکی از بزرگترین عادات بد غذاییتان که منجر به نفخ می شود، نوشیدن نوشابه ها گازدار است. گاز موجود در نوشابه سرراست سراغ معده تان رفته و موجب نفخ شکمتان می شود. و این یکی از صدها دلیل دیگری است که باید به خاطر آن از مصرف نوشابه تان بگذرید!

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.