چتر نجات Space X برای فرود فضا پیمای Dragon

2

شرکت مشهور  Space X چهار چتر نجاتی را که به منظور به زمین نشاندن سفینه ی فضایی Dragon طراحی شده اند را با موفقیت آزمایش کرد در ویدئوی منتشر شده ی ناسا دیده می شود که تست سقوط به طور کامل انجام می شود،چهار چتر نجات (پاراشوت) فضاپیمایی که به آنها متصل است را به آرامی به زمین نشاندند.

همکاری ناسا با شرکت  Space X به سال ۲۰۱۲ برمی گردد و موضوع همکاری آنها نیز در زمینه ی ارسال محموله ها به ایستگاه فضایی بین المللی می باشد و تنها اتفاق ناخوشایند همکاری این دو شرکت مربوط به چند ماه پیش می باشد که محموله ی ارسالی در فضا منفجر شد و اگر آن را نادیده بگیریم همه چیز خوب پیش رفته است.

آمریکا تصمیم گرفته که فضانوردان خود را بدون وابستگی به روسیه در ایستگاه فضایی مستقر سازند و هدف از ساختن فضاپیمای Dragon هم همین مساله است.

قبل از اینکه فضانوردان بر فضاپیمای Space X سوار شوند همه ی جوانب فنی و ایمنی باید تکمیل و محک زده شوند به همین منظور شرکت Space X فرایند فرود فضا پیما را با استفاده از یک جسم فرضی که از لحاظ ابعاد و وزن هماهنگی کاملی با سفینه ی Space X دارد را با چهار چتر نجات در بیابان های آریزونا فرود آورد.

اگر چه این آزمایش برای فرود فضاپیما در خشکی انجام شد،اما هدف نهایی ناسا آین است که فضاپیما را در اقیانوس فرود بیاورد،پروژه ای که از اواخر دهه ی ۷۰ میلادی تا کنون انجام نشده است.ماموریت قرار است در اواخر سال ۲۰۱۷ و یا در اوایل سال ۲۰۱۸ انجام شود.

2 نظرات

    • دوست عزیز،در اخبار ناسا از کلمه ی parachute استفاده کرده و اگر توجه کنید می بینید که این چهار چتر بزرگ دقیقا کاربرد چترنجاتهای عادی را تداعی می کنند و ممنونم بابت نظر شما.

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.