مهم ترین کلید های میانبر ویندوز ( قسمت دوم )

1
کلید های میانبر ویندوز
کلید های میانبر ویندوز

مهم ترین کلید های میانبر ویندوز
در این مقاله ادامه میانبر های ویندوز برای شما عزیزان معرفی خواهد شد.

در قسمت نخست کلید های میانبر ویندوز با تعدادی از میانبر ها در ویندوز آشنا شدیم امروز ادامه این میانبر ها رو مورد بررسی قرار خواهیم داد. امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. برای آشنایی با میانبر های قسمت دوم با ما باشید.

کلید های میانبر ویندوز

کلید های میانبر ویندوز

  • میان بر های اصلی براوزرها

این میان بر ها می توانند برای شما زمان زیادی را ذخیره کنند . Ctrl + T یکی از پرکاربردترین آنهاست که می تواند سربرگ ( Tab ) جدیدی را برای شما باز کند . برای به عقب رفتن ( Back ) و جلو رفتن ( forward ) صفحات وب ، کلسد ctrl را نگه داشته و سپس کلید های مکان نمای چپ و یا راست را فشار دهید . اگر می خواهید در صفحه ی باز شده ی بروزر ، آدرس دیگری را وارد کنید ( بدون باز کردن سربرگ جدید ) ، می توانید Ctrl + L را فشار دهید و سپس آدرس مورد نظر را تایپ کرده و اینتر را فشار دهید .

برای بستن سریع برنامه های باز شده بر روی دسکتاپ ، Alt + F4 را فشار دهید . این مورد حتی در ویندوز ۸ جدید نیز قابل استفاده خواهد بود .

برای بستن سریع tab های باز شده بر روی بروزر ، کلید های Ctrl + W را فشار دهید . اگر سربرگ جدیدی در بروزر باز نشده باشد ، فشردن این کلید ها باعث بستن پنجره ی بروزر خواهد شد .

اگر در حال استفاده از کامپیوتر هستید و کار دیگری برای شما پیش بیاید و شما نمی خواهید شخص دیگری به کامپیوتر دسترسی پیدا کند ( به عبارتی می خواهید کامپیوتر خود را قفل کنید ) سریع ترین راه ، استفاده ی همزمان کلید ویندوز + L می باشد . البته لازم به ذکر است که این کار را با استفاده از منوی start هم می توانید انجام دهید ولی زمان از بین خواهد رفت .

  • میان بر های ویندوز ۸

بر روی ویندوزهای ۸ pc ها ، کلید های مهم دیگری وجود دارند . کلید ویندوز + C ، نوار charms شما را باز خواهد کرد و کلید ویندوز + کلید Tab ، می تواند New App Switcher ویندوز شما را باز کند .

در گوشه ی دسکتاپ ، کلید ویندوز + D می تواند شما را از هر جای دیگری به صفحه ی دسکتاپتان بیاورد . همچنین کلید ویندوز + X ، یک ” Power user menu ” ویژه برای شما باز خواهد کرد که دسترسی سریع به گزینه هایی که در سطح ویندوز ۸ جدید پنهان شده اند را برای شما فراهم خواهد کرد که شامل Shut Down  ، Restart ، و control panel می شود.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.