مهندسان از تکنولوژی برای جلوگیری از مرگ در اثر گرما استفاده می کنند

0
مهندسان از تکنولوژی برای جلوگیری از مرگ در اثر گرما استفاده می کنند

یک کار آموز ۲۲ ساله که در کمپانی AT&T در تکزاس کار می کند، از سال گذشته در حال کار روی پروژه ای بود که از تکنولوژی موجود کمک می گرفت تا کودکانی را که در ماشین جا گذاشته می شدند و در اثر گرمای محیط می مردند را نجات دهد. این حرکت، زمانی اتفاق افتاد که در تابستان سال گذشته تعداد زیادی از نوزادان در صندلی عقب به دلیل گرمای بیش از حد درون ماشی می مردند. این کمپانی به دنبال راهی می گشت که به رانندگان هشدار دهد تا کودک خود را درون ماشین جا نگذارند.

مهندسان کمپانی AT&T در حال کار روی دستگاهی هستند که سنسور های حرارتی دارد و حرکات را شناسایی میکند. این دستگاه می تواند به زدن مهر پایان به مرگ و میر در ماشین های گرم پایان دهد.

سالانه در ایالات متحده آمریکا حدود ۳۸ کودک هنگامی که در ماشین رها می شوند بر اثر هیپرترمی جان خود را از دست می دهند. امسال فعلا ۱۵ مرگ گذارش شده است. این عدد طی چند سال گذشته کاهش پیدا کرده است. مثلا در سال ۲۰۱۰ این رقم ۴۹ بوده و در سال ۲۰۱۳ به ۴۳ کاهش یافته است اما اکثر این موارد توسط والدینی صورت می گیرد که خود را عاشق فرزندان خود تلقی می کردند و می گفتند که بسیار به فرزندان خود اهمیت می دهند.

نانسی دومینگوز، ۲۲ ساله بود که به عنوان یک کار آموز وارد AT&T شد و می گوید که روزی سر میز شام با مادرش داشت راجع به این موضوع صحبت می کرد که چگونه می شود از تکنولژی برای نجات دادن جان آدم ها استفاده کرد. او این هفته از دانشگاه دالای تکزاس با مدرک مهندسی مکانیک فارغ التحصیل می شود.

او گفت :” بسیاری از مردم وجود دارند که فکر می کنند هیچ وقت به همچین دستگاهی نیاز پیدا نخواهند کرد، اما می خواهم از والدین خواهش کنم که به این دستگاه به دید یک وسیله ی پیش گیرانه نگاه کنند، مانند کمربند ایمنی.”

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.