فراهم سازی وای فای رایگان برای زائران اربعین / مکالمه زائران چگونه خواهد بود؟

0
شمار زائران ايراني در اربعين حسيني دو برابر مي شود

طی گزارشات اعلام شده مسئولان ایرانی از مدت ها قبل مشغول رایزنی با همتایان عراقی خود برای فراهم سازی هرچه بهتر امکانات ارتباطی برای زائران هستند و قرار است تا شبکه اینترنت پرسرعت وای فای با پهنای باند ۷۵۰ مگابیتی برای مشترکین همراه اول فراهم شود تا کاربران از لحاظ دسترسی به اینترنت و ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی به طور کامل تامین باشند.

سال گذشته اپراتورهای عراقی توان فراهم سازی امکانات ارتباطی لازم برای ۲ میلیون زائر در ایام اربعین را نداشتند و زائران ایرانی مشرف به کربلا در برقراری ارتباط با مشکل مواجه بودند، به طوری  که ۴ روز پیش از فرا رسیدن اربعین حسینی سرویس رومینگ قطع شد و ۷۰۰ هزار نفر مشترک همراه اول به دردسر افتادند.

حال افزوده شدن ۲۵ سایت BTS در ۳ مرز مهران، شلمچه و چزابه در مقایسه با ۹ سایت اضافه شده در سال قبل، نوید ارتباطی خوب برای مشترکان همراه اول خواهد بود.در سال های قبل تعداد آنتن های موجود، برای زائران بسیار زیاد مشرف به کربلا کافی نبود و کاربران همیشه برای ارتباط با ایران مشکل داشته و در نهایت ناچار بودند تا از تلفن های ثابت در شهرهای عراق با کشور ارتباط برقرار کنند.طی وعده های داده شده امسال قرار است زائران کربلا هیچ گونه مشکلی از نظر ارتباط با ایران نداشته باشند و تمامی امکانات برای تسهیل ارتباط فراهم شده است.

در مورد فراهم سازی دسترسی به شبکه رایگان وای فای برای زائران باید گفت در نجف، کربلا و مسیر نجف به کربلا ۱۶۰ نقطه دسترسی ایجاد شده است که دسترسی هرچه راحت تر به شبکه جهانی اینترت را فراهم می کنند.گفتنی است مشترکان همراه اول برای اطلاع از نحوه فعالسازی سرویس رایگان وای‌فای، باید به ۸۹۴۱  پیامک ارسال کنند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.