صحبت های وزیر ارتباطات/فیلترینگ کانالهای غیراخلاقی تلگرام و رفع فیلتر فیس بوک

0

محمود واعظی صبح دیروز زمانی که از بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها بازدید می کرددر گفتگو با خبرنکاران گفت:
اغلب کانالهای غیراخلاقی مسدود شده اند و مدیران این شبکه برای مسدود کردن کانالها قول مساعدت داده اند.طبق قول مدیران این شبکه قرار است کانالهایی غیر اخلاقی از دسترس کاربران ایرانی خارج و مسدود شود.وی در مورد کانال هایی که هنوز قابل دسترسی هستند گفت اگر کانالی وجود دارد بعد از تصمیمات مسدود کردن ایجاد شده و به دلیل فنی ۲۴ تا ۴۸ ساعت برای فیلتر کانال های جدید زمان لازم است.موسس تلگرام قول مساعدت برای این موضوع داده و اعلام کرده که اگر این تنها مشکل ما با این شبکه اجتماعی باشد هر چه سریعتر بستن کانال های غیر اخلاقی و ایجاد راهی برای غربال گری کانال های جدید ایجاد شده را در دستور کار قرار خواهد داد.
وزیر ارتباطات همچنین درباره تشکیل جلسه فیلترینگ در هفته جاری اظهار بی اطلاعی کرد.

تلگرام فیلتر می شود ؟

وی در مورد سوال خبرنگاران در مورد رفع فیلتر شبکه اجتماعی فیس بوک گفت فیلتر شدن و یا نشدن شبکه های اجتماعی ارتباطی با وزارت ارتباطات ندارد و این وزارتخانه تنها یک نماینده در کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ دارد.

وی با اشاره به بسترسازی برای راه اندازی شبکه های اجتماعی داخلی در کشور گفت به دنبال ایجاد محتوای فاخر در فضای مجازی هستیم.سیاست ما این است که مردم به شبکه های اجتماعی دسترسی آزاد داشته باشند و بر این اساس از شبکه های اجتماعی داخلی حمایت می کنیم؛ با این حال سیاست ما این است که شبکه های اجتماعی که قوانین کشور را رعایت کنند، بتوانند آزادانه فعالیت کنند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.