به زودی گوشی های هوشمند ۸ گیگابایت رم خواهند داشت

0
به زودی گوشی های هوشمند 8 گیگابایت رم خواهند داشت

با اینکه هنوز پردازنده ی کوالکام اسنپدراگون ۸۲۰ رسما عرضه نشده است، اما اکنون شایعات راجب نسل بعدی آن یعنی اسنپدراگون ۸۳۰ آغاز شده اند. هم اکنون که بسیاری از تولید کنندگان منتظر اسنپدراگون ۸۲۰ هستند جزئیاتی از نسل بعدی آن در قالب یک شایعه منتشر شده است.

شایعات  بیان گر این موضوع هستند که اسنپدراگون ۸۳۰ از نسخه ی ۸۲۰ بسیار قوی تر و گسترده تر خواهد بود. احتمال میرود که شرکت سازنده در آن از فناوری ۱۰ نامومتری استفاده کند در حالی که در اسنپدراگون ۸۲۰ لیتوگرافی ۱۴ نانومتری وجود دارد. اگر این گفته ها صحت داشته باشند، نسخه ی بعدی در مصرف انرژی بیشتر صرفه جویی خواهد کرد و همچنین از لحاظ فیزیکی فضای کمتری را اشغال خواهد نمود. اما جالب ترین شایعه ای که به وجود آمده است، در مورد پشتیبانی از ۸ گیگابایت رم در اسنپدراگون ۸۳۰ میباشد این موضوع زمانی جالب تر میشود که بدانید هم اکنون قوی ترین گوشی های هوشمند در نهایت تنها از ۴ گیگابایت رم بهره میبرند.

از طرفی سامسونگ در حال توسعه رم هایی است که سازندگان میتوانند با استفاده از آن گوشی هایی با میزان ۶ گیگابایت رم تولید کند. پس دور از انتظار نخواهد بود  در سال ۲۰۱۷ که احتمالا اسنپدراگون ۸۳۰ عرضه خواهد، گوشی های هوشمند به ۸ گیگابایت رم مجهز شود.

با وجود پردازنده های کنونی، گوشی های هوشمند و تبلت ها در بخش رم کمبود خاصی را تجربه نمیکند و به نظر میرسد که در حال حاضر افزایش رم به ۸ گیگابایت یا ۶ گیگابایت لازم نیست. به هر حال، در سال های آینده اتفاقات گوناگونی خواهد افتاد گجت های هوشمند نیز تغییر خواهند کرد.

منبع: phonearena

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.