اموجی های اورجینال در موزه هنرهای مدرن به نمایش در می آید

0

اگر شما هم معتاد به استفاده از اموجی ها باشید، می دانید صورتک با چشمان قلب دار، دستان دعاگو و بادمجان جزء مجموعه شکلک ها هستند.

مجموعه تصویرنگاره (شکلک) های اولیه و کوچک شامل لیوان قهوه سبز، هواپیمای آبی و صورتک بنفش با چشم های نشان دار و دهان مستطیل شکل بودند. اما در حال حاضر، این شکلک ها به مرور زمان به هنر مدرن تبدیل شده اند.

به گزارش New York Times، دیروز موزه هنرهای مدرن (MoMo) واقع در شهر نیویورک اعلام کرد ۱۷۶ شکلک اصیل که در یک مجموعه ثابت قرار گرفته اند، به نمایش گذاشته می شود.

MoMo، از ماه دسامبر تا به الان شکلک ها را بعنوان بخش گرافیک و انیمیشن داخل سالن موزه به نمایش گذاشته است.

هنر اموجی های اورجینال توسط Shigetaka Kurita برای حامل موبایل ژاپنی NTT DoCoMo خلق و طراحی شده بود.

Kurita، سال ۱۹۹۹ اموجی ها را در شبکه های کوچک ۱۲ در ۱۲ پیکسل خلق کرد و به نمایش گذاشت.

هنگامی که گوشی های موبایل هوشمند همه گیر شدند، اموجی ها به یک جزء اصلی از ارتباطات تلفن همراه تبدیل شدند.

Paul Galloway، متخصص معماری و طراحی مجموعه MoMo، گفت: “انتقال از کامپیوتر به گوشی های موبایل هوشمند نیازمند بازنگری بیشتری در رابطه با آداب و رسوم نوشتاری بود.”

“این مسئله در ژاپن که در آداب و رسوم مربوط به معاشرت ضرورت فرهنگی خاصی دارد، نمود بیشتری داشت. بنابراین اگر اموجی ها نبودند مکالمه و رعایت آداب معاشرت سخت و سخت تر می شد. ابداع اموجی ها به عنوان میانبر بسیار هوشمندانه می باشد.”

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.