آیا شما یک معتاد به کامپیوتر هستید؟

0
computer addiction

امروزه کامپیوتر و گوشی های همراه به لطف فضای مجازی و بازی های رایانه ای از طرفداران بیشماری برخوردار هستند و هر روز به میزان محبوبیت آن افزوده میشود و اکثر مردم ساعاتی از شبانه روز را بسته به نوع کار و فعالیت روزمره در فضای مجازی و به کار های گوناگون اختصاص میدهند.خیلی از کاربران بیشتر از حد مجاز در شبانه روز را با مشغول بودن به کامپیوتر و سیستم های دیجیتال مانند گوشی هوشمند برای جستجو و سرگرمی انتخاب می کنند که این عادت به نوعی اعتیاد تبدیل میشود و میتواند مضر باشد.

اول از همه میزان ساعاتی که شما وقت خود را با کامپیوتر ها میگذرانید می تواند خیلی چیز ها را راجب شما بیان کند.به صورتی که اگر در طول شبانه روز یک یا دو ساعت را برای کار با کامپیوتر در نظر گرفتید هیچ مشکلی ندارد و حتی مفید هم می باشد ولی اگر در ساعاتی که در خانه هستید و برای اینکه پشت کامپیوتر باشید حقوقی دریافت نمی کنید بیشتر از چندین ساعت می تواند برای شما مشکل ساز باشد.

در مرحله دوم تمام فعالیت هایی را که شما در ساعاتی که با کامپیوتر استفاده می کنید را بنویسید و اگر فعالیت هایی که انجام میدهید بیشتر جنبه کاری داشته باشد به احتمال زیاد هیچ ارتباطی به اعتیاد ندارد و شما پاک هستید ولی اگر اکثر وقت خود را در شبانه روز برای چک کردن حساب های کاربری در صفحات مجازی مانند فیــسبوک یا تویتر میگذارید باید به فکر یک کار بهتر برای انجام دادن باشید.

در مرحله آخر از یکی از نزدیکان مانند مادر پدر یا کسی که با آن زندگی می کنید سوال کنید که آیا شما ساعات زیادی را با کامپیوتر مشغول هستید یا خیر.در انتها شما می توانید نتایج را با هم محاسبه کنید و به این نتیجه برسید که آیا شما یک معتاد به دنیای تکنولوژی هستید یا فقط از روی اجبار و برای کار های اداری وقت خود را برای این گونه فعالیت ها اختصاص می دهید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.