آشنایی با پیشرفته ترین سلاح های نظامی

0
آشنایی با پیشرفته ترین سلاح های نظامی

گجت های هوشمند در ۱۵ سال گذشته زندگی ما انسان ها را با تحولی عظیم روبه رو کرده اند و درست مانند آنها سلاح های نظامی هم در چند سال گذشته بیکار ننشسته اند و با تغییرات و تحولاتی عظیم روبه رو شده اند، تحولاتی که شاید باعث ایجاد تنش بین کشورهای نظامی دنیا شود، با زوم تک همراه باشید تا با هم با چند نمونه از این سلاح ها آشنا شویم!

۱.بمب های نفوذ گر کشتار انبوه(MOP)آشنایی با پیشرفته ترین سلاح های نظامی

این نوع سلاح را میتوان بزرگترین بمب هدایت شونده دانست بمبی که توسط ایالت متحده امریکا ساخته شده و طول آن به ۶.۹ متر میرسد و وزنی معادل ۱۳۶۰۷ دارد، این نوع بمب میتواند به سنگر های زیرزمینی نفوذ کند و آنها را از بین ببرد، MOP توسط بویینگ ساخته شده و به گونه ای طراحی شده که می تواند تا ۱۸ متر به داخل بتون نفوذ کند و در عمق ۶۰ متری زیر زمین منفجر شود.

۲.برنامه ضد ماهواره ای چین 

آشنایی با پیشرفته ترین سلاح های نظامی

چین با اجرای این برنامه در سال ۲۰۰۷ عصری وحشتناک و تازه را شروع کرد، ارتش آزادی خلق چین با پرتاب موشک بالستیک C-19 توانست یک ماهواره هواشناسی خارج از ماموریت را در ارتفاع ۵۰۰ مایلی از سطح زمین هدف بگیرد و نابود کند، با این کار چین از سوی جامعه جهانی محکوم گردید

۳.X-47B

آشنایی با پیشرفته ترین سلاح های نظامی

نامی که در بالا مشاهده مبکنید مربوط به یک هواپیمای بی سرنشین هم اندازه با جنگنده های تهاجمی است این هواپیما از پتانسیل کافی برای تغییر کارزار هوایی برخوردار است، این هواپیما همچنین قادر است تا در حین پرواز و در زاویه چرخش ۳۶۰ درجه سوخت گیری کند و مهمات خود را علیه اهداف مختلف به کار بگیرد.

۴.تسلیحات فرا صوتی بوست گلایدآشنایی با پیشرفته ترین سلاح های نظامی

جدیدترین رقابت چین و آمریکا در حوضه نظامی مربوط به این تسلیحات می باشد و جالب است که هیچکدام از این دو تا الان موفق به ساخت نمونه اولیه این سلاح نشده اند اما هر دویشان در اوت سال ۲۰۱۴ نسخه های تهیه شده خود را مورد آزمایش قرار دادند، بوست گلاید میتواند اهداف خود را با سرعت و اثر گذاری بالا مورد هدف قرار دهد با سرعتی معادل ۵ برابر بیشتر از صوت !

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.