آزمون حرارت برای مدیاتک Helio X20 و کوالکام اسنپدراگون ۸۱۰

0
helio X20

آزمون حرارت برای مدیاتک Helio X20  و کوالکام اسنپدراگون ۸۱۰ :  در پژوهشی که در کارگاه پژوهشی مدیاتک انجام شده است نشان داده که helio X20 در مقایسه با Qualcomm snapdragon 810 در دمای پایین تر اجرا (خنکتر کار می کند ) می شود. البته توجه داشته باشید که  این نتیجه ای از طرف خود مدیا تک است و نمی توان بر استنادبر این اعداد حرفی در رابطه با کاستی اسنپدراگون گفت.

در مقایسه با اسنپدراگون ۸۱۰ ، مشخصاتی که از helio X20 ارائه می شود نشان میدهد که این پردازنده برای گوشی های هوشمند گل سر سبد ساخته نشده است ولی بیشتر تولید کنند هایگوشی های هوشمند گفته اند که این پردازنده را نیز مورد پوشش قرار خواهند داد.

helio X20 در مقابل Qualcomm snapdragon 810 : آزمون حرارت

برای آزمون حرارت بین این دو پردازنده یک جفت گوشی هوشمند از یک نوع را انتخاب کرده اند که در یکی از آنها از helio X20 و در دیگری از اشنپدراگون ۸۱۰ استفاده شده بود. و در ضمن هر دو دستگاه هوشمند از اندروید ۴.۴ کیت کت برای اجرا استفاده می کردند.

این آزمون در سه مرحله انجام شده است

مرحله اول : ۱۰ دقیقه جستجو در WiFi

مرحله دوم : ۱۰ دقیقه بازی آسفالت ۸  با گرافیک بالا

مرحله سوم : ۱۰ دقیقه بازی Combat 5

اما نتایج این ادعا در آزمون حرارت که Helio  بهتر از اسنپدراگون عمل کرده است .

اسنپدراگون ۸۱۰ با در جه ۲۰ و helio X20 با در جه ۲۵ آغاز کردند و در دقیقه ۱۰ هر دو پردازنده به درجه ۳۰ رسیده بودند هرچند اسنپدراگون کمی خنکتر به نظر می رسید.

در پایان ۱۰ دقیقه دوم درجه اسنپدراگون ۸۱۰ به ۳۸ رسیده بود این درحالی بود که helio X20  در ۳۳ درجه مانده بود و در مرحله ۳ اسنپدراگون ۸۱۰ به درجه ی ۴۵ رسیده بود در حالی که helio X20 در همان ۳۳ درجه کار خود را به پایان رساند.

در این آزمایش در مرحله اول ، اعتقاد بر این است که اسنپدراگون از یک پردازنده چهار هسته ای Cortex-A53 با معماری ARM با سرعت ۱.۵ گیگاهرتز . وتیم درحالی است که Helio X20 از پردازنده چهار هسته ای Cortex-A53 با معماری ARM ولی با سرعت ۱.۴ گیگاهرتز استفاده می کرده است. و با افزایش نیاز پردازنده خود را به Cortex-A53 ولی با سرعت ۲ گیگاهرتز تغییر داده است .

در مرحله دوم اسنپدراگون ۸۱۰ از Cortex-A53 با معماری ARM ولی این بار با سرعت ۲ گیگاهرتز تعویض نمود ، این در حالی بود که Helio X20 از همان Cortex-A53  با سرعت ۲ گیگاهرتز خود استفاه می کرد که در مرحله اول تعویض شد بود.

اما در مرحله ی سوم helio X20 از Cortex-A72 استفاده کرده است که در برابر Cortex-A53 و Cortex-A57 داریای قدرت پردازش بیشتر است . و به همین دلیل ما می بینیم که درجه حرارت اسنپدراگون ۸۱۰ به ۴۵ درجه رسیده است این در حالی بود که Helio X20 در درجه ۳۳ باقی مانده بود .

البته توجه داشته باشید که تمام پردازنده های گوشی ها و دستگاه های هوشمند با رسیدن به درجه حرارت بالا و خطرناک به منظور جلوگیری از کاهش آسیب فرکانس بالا را دارند.

باتوجه به نمودار دمایی برای آزمون حرارت بین Helio X20   و اسنپدراگون ۸۱۰ متوجه می شویم که helio X20 بهتر از اسنپدراگون و خنکتر عمل می کند.

helio X20

حتی اگر این یک تست واقعی آزمون حرارت هم باشد ، اطلاعات کافی به اندازه ی کافی وجود ندارد که به یک نتیجه گیری خوب برسیم .با این حال Helio X20 خود را برای رسیدن به بازار ۲۰۱۶ در نیمه های این سال آماده می کند .

منبع : فون آرنا

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.