آخرین اختراع پزشکی برای بازگرداندن قابلیت فعالیت بدنی به بیماران آسیب نخاعی

0

دانشمندان استرالیایی به تازگی سیستمی را طراحی کرده اند که می تواند فعالیت بدنی را به بیماران قطع نخاعی و یا بیمارانی که در اثر سکته دچار نقص در سیستم عصبی و در نتیجه معلولیت جسمی شده اند بازگرداند.

در این روش سنسوری را از طریق رگهای پا به سیستم عروقی فرد وارد می کنند این سنسور پس از رسیدن به مغز فرد دستورهای عصبی مغز را دریافت کرده و با استفاده از سیمهای رابط دستورات را به پردازنده ی خود که بالای سینه و زیر شانه ی فرد و نیز در زیر پوست  کار گذاشته می شود منتقل می کند،سپس پردازشگر مذکور دستورات مغز را به زبان خود ترجمه کرده و آن را به طور بیسیم برای دست و پاهای مصنوعی فرد میفرستد و به این طریق فرد می تواند از طریق مغز خود به راه رفتن،دویدن و انجام کارهای روزمره اش بپردازد.

stentrode-4

دکتر تری اوبراین مدیر دانشکده ی علوم پزشکی دانشگاه ملبورن و نیز مدیر بیمارستان رویال ملبورن در این باره می گوید:فناوری به کار رفته در این اختراع واقعا حیرت آور است با استفاده از این روش دیگر نیازی به عمل های جراحی سنگین و با ریسک بالا وجود ندارد،بیشترین منفعت از این سیستم جدید را افرادی می برند که در اثر سکته دچار معلولیت فیزیکی شده اند و یا کسانی که دچار قطع نخاع شده اند.

دانشمندان برنامه ریزی کرده اند تا در سال ۲۰۱۷ و در بیمارستان رویال ملبورن اولین استفاده ی انسانی این سیستم را بر روی یک فرد انجام دهند.

البته این محصول در آینده ی نزدیک در معرض دسترس عموم قرار نخواهد گرفت و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه شود.

گفتنی است که پروژه ی مذکور حاصل همکاری چند ساله ی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه ملبورن،بیمارستان رویال ملبورن و نیز موسسه ی عصب شناسی و سلامت ذهنی فلوری واقع در شهر ملبورن کشور استرالیاست.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.