اسپندراگون ۸۲۰ با دو لیتوگرافی ۱۰ و ۱۴ نانومتری خواهد آمد!

0
بنچمارک های پردازنده ی جدیدکوالکام Snapdragon 820

در ماه های گذشته شاهد شایعات زیادی درباره اسپندراگون های ۸۲۰ کوالکام بودیم. طبق برخی شایعات گویا سامسونگ در صدد است تا این اسپندراگون را علاوه بر لیتوگرافی ۱۴ نانوم متری با لیتوگرافی ۱۰ نانو متر نیز عرضه کند. در ادامه با ما همراه باشید…

کوالکام امیدوار است اسپندراگون ۸۲۰ این شرکت را دوباره به اوج خود بازگرداند و مشکلات پیش آمده در اسپندراگون ۸۱۰ برطرف نماید.

تا پیش از این انتظار می رفت سامسونگ اسپندراگون ۸۲۰ را با همان لیتوگرافی ۱۴ نانومتر که پیش تر در گلکسی نوت ۵ و گلکسی اس ۶ استفاده شده، به تولید انبوه برساند اما امروز شایعاتی از چین به گوش رسیده که می گوید این تراشه به ابعاد ۱۰ نانو متر مهاجرت خواهد کرد. در واقع شایعات جدید حاکی از  تولید پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ با استفاده از لیتوگرافی ۱۴ نانومتری در فاز اول و سپس در فاز دوم با استفاده از لیتوگرافی ۱۰ نانومتری می دهند.سامسونگ قصد دارد تا اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی یا حداکثر اوایل سال ۲۰۱۶ این محصول را روانه بازار کند و از آن زمان کوالکام نیز می تواند از این اسپندراگون ها استفاده نماید.

در چند ماه گذشته منبع این شایعات گفته شده، اطلاعاتی درباره چیپست های دیگر مانند M1، کوالکام اسپندراگون ۸۲۰ و NVIDIA Denver 2 منتشر کرده است لذا باید صبر کنیم تا ببینیم آیا این شایعات به حقیقت می پیوندد یا نه. چنان چه یکی از این شایعات درست در بیاید می توان به بقیه آن ها هم امیدوارتر بود اما در حال حاضر چیزی نمی توان گفت به خصوص که خود کوالکام نیز در مورد فناوری مورد استفاده صحبتی نکرده است.

این کمپانی اعلام کرده است که از فناوری FinFET برای ساخت تراشه های خود استفاده خواهد کرد اما این گفته گزینه های زیادی اعم از  تکنولوژی ۱۶nm TSMC تا تکنولوژی ۱۰nm  آینده سامسونگ را پیش رو قرار می دهد.

اگرچه کوالکام در حال حاضر  رهبر بازار پردازنده های موبایل است اما اسنپدراگون ۸۱۰ با مشکلاتی که داشت ضربه های بزرگی به این شرکت زده است که کوالکام امید به جبران آنها با معرفی اسنپدراگون ۸۲۰ دارد.

منبع: phonearena

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.